Hallinto

Kerigolfin kenttää ja palveluita ylläpitää ja hallinnoi Kerigolf Oy.
Osakeyhtiössämme on 496 eri osakkeenomistajaa. Yksittäisellä osakkaalla on omistuksessaan 1 – 5 osaketta. Omistus on jakaantunut pääosin itse omalla osakkeellaan pelaaville yksityishenkilöille. Osakesarjoja on vain yksi, joten kaikki osakkeet  ovat samanlaisilla oikeuksilla varustettuja.

Osakeyhtiön varsinainen yhtiökokous pidetään vuosittain touko-kesäkuussa, jolloin yhtiölle valitaan hallitus.

Tämänhetkisen hallituksen kokoonpano:

Puheenjohtaja
Jari Suomalainen
jari.suomalainen@sahakuutio.fi

Hallituksen jäsen
Varapuheenjohtaja
Annemaija Summanen
annemaija.summanen1958@gmail.com

Hallituksen jäsen
Mika Lipsanen
mika.lipsanen@e-weber.fi

Hallituksen jäsen
Marko Silvennoinen
marko.silvennoinen@netti.fi

Hallituksen jäsen
Juha Muhonen
juha.muhonen@parikkalanvari.fi

Toimitusjohtaja
Soili Pelkonen
soili.pelkonen@kerigolf.fi

 

Yhteystiedot

Kerigolf
Torvelantie 67
58200 Kerimäki

 

Kartta ja ajo-ohjeet

Lähetä viesti

Anna nimesi.
Kirjoita viestisi.